Sürdürülebilirlik

Amik Süt Sürdürülebilirlik

Çevre Politikası
Çevrenin korunmasında proaktif ve yenilikçi davranarak, tüm paydaşlarımızın gözünde en sorumlu kurumsal şirketlerden biri olmak temel önceliğimizdir...
Doğal kaynakların akılcı bir şekilde yönetimini sağlamak ve gelecek nesillere yakışır doğal, fiziki ve sosyal çevre bırakmak yaklaşımını benimseyen firmamız çevresel sürdürülebilirlik doğrultusunda kalkınmayı hedeflemektedir.
 
Çevre ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uymak ve bu amaç çizgisinde sistemimizi sürekli yenilemek,
Çalışanlarımıza eğitsel uygulamalar ile çevre bilincini aşılamak,
Oluşan atıklarımızı doğaya yeniden kazandırabilecek sistemler oluşturmak,
İlgili tüm faaliyetlerimizde çevresel etkileri dikkate alarak kirlilik kaynaklarının önlenmesi konusunda gerekli tedbirleri almak,
 
Amik Süt'ün çevre politikasını oluşturan faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Yılların Verdiği Tecrübe,

Teknoloji ve Doğallığın Birleşimi

Teknolojinin Çiftlikteki Lideri

Sizlere sunduğumuz bu geleneksel lezzetleri insan sağlığını gözeterek yüksek teknolojiye sahip tesisimizde özenle üretiyoruz.

Kalite

Anadolu’nun özlem duyulan gerçek geleneksel lezzetlerine sahip çıkarak üretim yapıyor ve yine Anadolu’nun lezzet anlayışına uygun olarak damağınızı çatlatan gerçek lezzetler için çalışıyoruz.

Güvenilir Lojistik

Sevkiyat esnasında ürünlerimizin kalitesini ve aynı zamanda çevreyi korumak amacıyla; araçlarımızın her kilometresinde “Isı, hız ve sarsıntı kontrolü yaparak” en güvenli şekilde, en yüksek kalitede ve en optimum zamanda lojistiğimizi tamamlamak önceliğimizdir.