Ürünlerimiz

Tam Yağlı Yoğurt

Yaklaşık 5000 yıl öncesinden beri insanlar tarafından bilinen, fermente ürünlerden belki de en çok bilineni olan milli süt ürünümüz yoğurt; besin değeri ve hazmedilebilir oluşu, hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici özellikleri nedeniyle sevilerek tüketilen bir besindir.
 
Amik doğal Yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. Yoğurt yüksek kalsiyum oranı, (B2), (B12), (B6) gibi vitaminler ve protein içermesi nedeniyle dünyada tüketimi en yaygın ve besleyici gıda maddelerindendir. Pastörize ve homojenize edilmiş inek sütüne özel olarak hazırlanmış yoğurt kültürü ilave edilip, tekniğine uygun bir şekilde işlenerek, kendine özgü lezzet ve kıvamda elde edilip tüketiciye sunulur. Üretimin tüm aşamaları hijyenik ortamlarda ve el değmeden gerçekleştirilir. Evaporasyon (vakum) tekniği kullanılarak kıvamı artırılmış olan Amik Yoğurt kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermez.
 
Ürün Özellikleri
Amik Yoğurdu lezzetini sütünden alır. Amik  Yoğurt’un sütü, Hatay bölgesi ve çevresindeki çiftliklerden toplanır. Kaliteli ve lezzetli süt, titiz kontrollerden geçer. Geleneksel damak zevkimize uygun olarak el değmeden en hijyenik koşullarda üretilir.Pastörize edilmiş süte doğal yoğurt mayası eklenir ve kaselere doldurulur.
Süt, kaymağın yoğurda eşit olarak dağıtılması için homojenize edilir.
Yoğurt dolumu yapılan kaseler folyo ve kapak ile kapatılır ve mayalanma için sıcak dolaplarda bekletilir.
Mayalanması tamamlanan yoğurtlar 4°C de soğuk depolarda bekletilerek soğutulur.
Bakraç homojenize Yoğurt, benzersiz lezzeti, mükemmel kıvamı, tazeliği ve doğallığı ile evinizin, ailenizin ve her öğünün vazgeçilmezidir.
 
Amik Homojenie Yoğurt %100 doğaldır, hiçbir koruyucu madde içermez. 
 
Önemli bir protein, kalsiyum, vitamin ve mineral kaynağı olduğu için Amik Homojenize Yoğurt sağlıklı beslenmenin ayrılmaz unsurudur. Zengin bir kalsiyum kaynağı olan Amik Homojenize Yoğurt’un 100 g’ı günlük kalsiyum ihtiyacının %22’sini karşılamaktadır.

Benzer Ürünlerimiz

Teknoloji ve Doğallığın Birleşimi

Ayran

Amik Ayran pastörize edilmiş ve özel mayalanmış taze sütlerden tam yağlı ve az tuzlu olarak üretilmektedir.
Daha Fazla